Як з’явився автомобіль

Автомобілебудування стартувало ще в далекому XVIII столітті. Прадідусем сучасного авто стала парова машина.

Протягом ХІХ і початку ХХ ст. винайшли повний привід, двигун, коробку передач, гальма, систему подачі палива. Винайшли і саме паливо – спочатку нафту, яку швидко замінив бензин. Перші автомобілі використовували для перевезення вантажів, а потім – і людей.

У справу розвитку будування автомобілів величезний внесок зробила так звана «Велика трійка». Це торгові марки GM,  Chrysler, Ford.

Електричний двигун

Ви дуже здивуєтесь, але електричний двигун для автомобілів винайшли ще у 1858 році. Це була електрична батарея, яку придумав угорець Єдлик Аньош. Цьому посприяло також винайдення свинцево-кислотного акумулятора, ідея якого виникла у Гастона Планте. Перший патент на електричний автомобіль отримав Томас Девенпорт у 1837 р.

Цікаво, що електромобілі стали досить популярними у ХІХ ст. У порівнянні з бензиновими або паровими моделями, вони були набагато зручніші. Потім був винайдений двигун внутрішнього згоряння і електромобілі повністю були витіснені.

Як з’явився автомобіль

Поява в Україні

В Україні автомобіль вперше з’явився в Одесі. Йшов 1891 рік. Видавець Василь Навроцький став першим власником цього дива техніки.

Першим зразком авто, зібраним в Україні, фактично, був автобус, який зібрав у своїй майстерні інженер В. Стасюлевич. Ця знаменна подія відбулася у 1909 р.

А далі популярність автомобілів стрімко зростала. Вони і дотепер вдосконалюються.

Як з’явився автомобіль

Коментарі

  1. Дуже цікава та інформативна стаття! Раніше я ніколи не замислювалась який шлях пройшло автомобілебудування і тепер розумію чому ці марки такі відомі GM, Chrysler, Ford бо вони і є засновниками .

    ВідповістиВидалити
  2. Бачите які таланти українського народу, чоловіче самотужки у себе в гаражі авто зібрав, було б бажання можно і в космос полетіти!

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар