Чи варто купувати електромобіль?Електромобілі все частіше можна зустріти на українських дорогах. Чи варто їх купувати і чому? 

«За» і «Проти»

Якщо ви плануєте пересісти на електромобіль, варто зважити всі «за» та «проти».

Переваги

Переваги електромобілів незаперечні і вони впевнено рухаються до почесного звання «автомобіль майбутнього».

• Вони зберігають екологію.

• Економлять ваші кошти, оскільки бензин стає все дорожчим.

• Вони будуть в подальшому розвиватись і вдосконалюватись.

Недоліки

Від недоліків теж нікуди не дінемось.

• Вартість таких автомобілів ще досить висока.

• Вони не здатні поки що розвивати дуже високу швидкість.

• Їм потрібна спеціальна заправка, причому вона досить тривала.

• Є нюанси щодо експлуатації.

Загальні особливості

А чи знаєте ви, що історично електромобілі з’явилися раніше за моделі із двигуном внутрішнього згоряння? Проте останні їх витіснили. Лише зараз, коли людство прийшло до висновку, що запаси нафти вичерпуються, а навколишнє середовище забруднюється, електромобілі стали дуже актуальними.

У Європі вони вже повним ходом експлуатуються, а ось Україна поки пасе задніх.

Найпопулярнішими в Україні зараз стали такі моделі:

• Tesla. Виробник: США. Має стильний і лаконічний дизайн, якісний салон. Ця модель у декілька разів дорожча за інші. Заряду вистачає на відстань до 450 км.

• Mitsubishi i-MiEV. Виробник: Японія. Удвічі дешевша за Tesla, але і заряду вистачить до 150 км.

• BIO Automotive. Виробник: Китай. Є одразу декілька моделей. Усі вони бюджетні, але не варто розраховувати на швидкість вищу за 80 км/год. Заряду вистачить до 125 км.

Чим відрізняються від звичних авто?

Головне, чим електромобіль відрізняється від звичайних автівок – у нього відсутній двигун внутрішнього згоряння і коробка передач. Їх замінив акумулятор. Це, фактично, батарейка, яка потребує постійної зарядки.

Електромобіль досить легкий у керування. Достатньо натиснути кнопку і він поїде. Коробку передач заміняє редуктор. Електричний підсилювач полегшує процес управляння рулем. Розігнатись різко не вийде, бо автомобіль поступово сам розганяється. Зате він може різко гальмувати.

Характеристики різних моделей і виробників можуть значно відрізнятись. Швидкість їх обмежена, та й виробники не радять перевищувати 100км/год.

За характеристиками салону електромобілі мало чим відрізняються від традиційних. Габарити середні, але переважають компактні автомобілі для міста.

Отже, як бачите, електромобілі мають, як важливі переваги, так і певні недоліки. Але за ними майбутнє. За умови правильного технічного обслуговування і наявності станцій підзарядки електромобіль може стати гарною альтернативою.