Страх водіння: як подолатиБагато новачків відчувають реальний страх перед водінням. Як подолати його? Пропонуємо вам практичні поради.

Насправді бояться навіть досвідчені водії. Це нормально.  Такий стан спонукає вести автомобіль акуратніше. Водій має бути обережним, адже він відповідає як за власне життя, так і за життя інших учасників руху.

Якщо ж водіння викликає у вас справжній жах, то такий стан потребує корекції. Надмірний страх буде лише заважати вам вести авто.

У чому причина страху

Перш за все треба зрозуміти, в чому полягає причина такого надмірного страху. Водіння може лякати з цілого ряду причин:

Ви не впевнені, що знаєте всі правила дорожнього руху. Знаків і правил насправді не так багато. Їх звичайно треба вивчити, а далі допоможе постійна практика.

Ви не впевнені у своїх силах. Багато хто недооцінює свої здібності та реальні можливості. Будьте впевненіше.

Боїтеся відповідальності. Якщо ви вивчили знаки та ПДР, акуратно водите, то не станете винуватцем ДТП.

У вас мало досвіду. Набуття досвіду починається ще з практичних занять в автошколі. Намагайтесь частіше водити автомобіль. Краще починати не в часи пік і уникати доріг з пожвавленим рухом. Якщо у вас є знайомі досвідчені водії, попросіть їх спочатку їздити з вами і давати поради.

У вас є негативний досвід. Бувають випадки, що водій був свідком ДТП або навіть сам спричинив її. Такий досвід може серйозно заважати надалі. Намагайтесь відсторонитися від цих спогадів. Як кажуть, «раз на раз не приходиться».

Ви боїтеся хамства. Насправді не варто сваритися з водіями. Якщо ж вам таки трапився хам, поводьтеся спокійно і не реагуйте на провокацію. Просто дотримуйтесь правил водіння і не перешкоджайте іншим учасникам руху. 

Інші страхи (боюсь, що припаркуюсь неправильно, «заглохне» автомобіль, підріже попутка тощо) пройдуть з практикою.

Який би страх вас не переслідував, найчастіше його можна легко подолати. Головне – визнати його. Тоді ви зможете цілеспрямовано працювати над тим, щоб його позбутися. 

Якщо ж ви пережили серйозну аварію, у вас може виникнути глибинний страх перед водінням автомобіля. В таких випадках потрібна допомога професійного психолога.

Порада новачкам. Ви вивчили всі правила, запам’ятали всі знаки? Здали екзамен з водіння в автошколі? Тепер вам треба запастись терпінням. Будьте холоднокровні, максимально терплячі! Набувайте більше позитивного досвіду. Дуже швидко ви почнете отримувати справжнє задоволення від своїх поїздок.