Типи автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні. Які вибрати?

Типи автомобільних шин: літні, зимові та всесезонні. Які вибрати?

Автомобільну гуму рекомендовано підбирати залежно від погодних умов. Від її якості та сезонності залежить не тільки комфорт керування транспортним засобом, а й безпека водія, пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Виробники автомобільної гуми пропонують три різновиди шин:

 • літні — призначені для поїздок у теплу погоду;
 • зимові — ефективні за мінусових температур і на засніжених трасах;
 • всесезонні — універсальний варіант для будь-якої погоди.

У кожного різновиду є свої особливості, переваги та нюанси, які потрібно врахувати перед вибором гуми. Розглянемо всі три типи докладніше.

Літня гума 

Вона призначена для комфортних поїздок у теплу пору року асфальтованими дорогами. Серед особливостей варто зазначити майже рівний протектор, який не має масивних сегментів. Це зроблено для зменшення шуму та поліпшення зчеплення з дорогою. 

Правильно підібрана літня гума сприяє зниженню витрат пального, але це помітно тільки тоді, коли машина йде на крейсерській швидкості хорошою дорогою на розігрітій гумі.

Зимові шини

Такий варіант розроблено спеціально для сурових кліматичних умов. На відміну від літніх моделей, зимова автогума:

 • залишається еластичною навіть за мінусових температур (літні покришки на морозі стають жорсткими, що значно погіршує якість керування транспортним засобом);
 • більш масивна завдяки збільшеній товщині;
 • має велику кількість блоків трикутної, прямокутної та абстрактно форми на зовнішній поверхні, що допомагає керувати машиною на зимових трасах, а також поліпшує маневровість під час входу в поворот.

Окремо варто відзначити зимову автогуму з шипами, яка має підвищене зчеплення з дорогою. Особливо такі шини стануть у пригоді під час поїздок по снігу або ожеледиці. Якщо дорога в гарному стані, від шипів слід відмовитись — вони ускладнюють керування та створюють додатковий шумовий фон.

Всесезонні

Такі шини багато водіїв вважають універсальними, які підходять для будь-якої пори року незалежно від погодних умов. Насправді ж вони поєднують лише базові якості літньої та зимової гуми. Всесезонні шини підійдуть для тих, хто дотримується спокійного стилю водіння та пересувається по добре асфальтованим дорогах. 

Для поїздок бездоріжжям, по снігу чи для швидкісного пересування по рівній трасі у теплу погоду слід використовувати спеціалізовану сезонну гуму.

Які шини вибрати?

Сезонність — це не єдиний фактор вибору автомобільної гуми. Також слід враховувати особливості клімату конкретного регіону, стан доріг, індивідуальні звички водія та техніку керування транспортним засобом.

Якщо у вашому регіоні тепла погода без сильних опадів настає вже у квітні та закінчується у жовтні, а більшість доріг має нормальне асфальтоване покриття, то найкращим вибором стануть літні шини зі звичайним протектором. Якщо у вашій місцевості часто дощить, вибирайте покришки з великими водовідвідними каналами, які запобігають ефекту аквапланування.

У регіонах, де в холодну пору року морози, завірюхи та снігопади — не рідкість, краще вибирати спеціальну сезонну зимову гуму. Якщо стан доріг незадовільний і часто доводиться їздити по снігу, варто купити шиповані шини для кращого зчеплення з поверхнею.

Якщо клімат нестабільний, навесні і восени часто бувають сльотаві дні, а температура може різко знижуватись до нуля або кількох градусів морозу, вибирайте всесезонні шини. Також вони підходять для м’якої європейської зими за умови хорошого стану доріг.

Коментарі

 1. Цікаво було дізнатися думку професіоналів щодо гуми. Але особисто я, підібрав собі найкращій варіант, це літня і на зиму - всесезонка, по місту такий варіант підходить ідеально.

  ВідповістиВидалити
 2. 80 відсотків безпеки на дорозі - це шини. На цьому не можна економити.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар