Історія винайдення АКП

Історія винайдення АКП
Ідея полегшити процес управління автомобілем виникла ще на початку ХХ століття. Механічне керування відволікало водіїв і створювало певні незручності. А для жінок це було справжнім випробуванням.

На заміну механічній коробці передач прийшла автоматична. Але її створення не було простим. Ще у 1928 році на автобусі «Лисхольм-Сміт» було встановлено першу експериментальну трансмісію з автоматичною коробкою. Але до серійного виробництва було ще далеко.

Коробку-автомат почали виготовляти серійно лише через 20 років випробувань і вдосконалень – у 1947 році. Це був Buick Roadmaster. Автор винаходу – німецький інженер, професор Феттингер.

Важливу роль в історії використання АКП зіграла всесвітньо відома компанія Mercedes. Цей виробник ще у 1914 році випустив обмежену партію автомобілів з коробкою передач, яка вже була трохи автоматизована.

Далі до цієї важливої місії долучилися фірми Ford, Chrysler, GMC. У 30-х роках вони підішли до можливості серійного виробництва авто з автоматичною трансмісією. У 1940 році цією можливістю скористувалася GMC.

Надалі технологія лише вдосконалювалася, а її якості поліпшувалися:

  • поліпшувалася гідравліка;
  • у 80-х роках концерн Toyota почав використовувати електронну систему для управління АКП.

Зараз ми не уявляємо комфортне водіння без використання трансмісії з автоматичною коробкою передач. Мало хто знає, що на її створення та вдосконалення пішло майже 70 років.

Історія винайдення АКП

Коментарі