Розмитнення авто в Україні

Розмитнення авто в Україні
Розрахунок витрат на митні платежі для ввезення автомобіля в Україну із-за кордону іноді перетворюється на складний квест. Виною тому нестійкість законодавства в цьому відношенні та постійне коригування акцизних ставок, держмита, навіть ПДВ, яке то скасовується, то знову вводиться.
Як розмитнити автомобіль в Україні?
У країні діє митний Закон 8487, який набув чинності з 25.11.2018 року. Саме на його підставі стало можливим ввезення автомобілів іноземних марок, що відповідають нормативам екологічності «Євро-4» та нижче. Більше того, значно зменшилися акцизні ставки на легкові моделі. Але на пику цього було додано так званий, віковий коефіцієнт, коли акциз множать на вік транспорту. До того ж була повернена акцизна ставка на електромобілі, яку розраховують з урахуванням кВт/год та ємності АКБ. При цьому власники «євро номерів» мали право розраховувати на 50-відсоткову знижку від акцизу, якщо митна процедура пройдена протягом 90 днів. Як видно з перерахованого, дуже просто «загубитися» в бюрократичних законах.
Розмитнення авто в Україні
Податки, що діють, на сьогоднішній день
На сьогодні діють такі види податків, які доведеться сплачувати, розмитнюючи транспортний засіб:
Ввізне мито, визначене «Митним тарифом України». Ставка становить 10% суми митних витрат більшості автомобілів. Винятком є ​​дизельна категорія автобусів з можливістю перевезення понад 10 осіб, з об'ємом двигуна від 5 літрів — для них ставка дорівнює 20%. Також у виняток потрапив транспорт з електродвигуном, чия ставка дорівнює нулю та нові авто з об'ємом від 3 літрів – 6%.
Акцизний збір. Досить варіативний, оскільки для кожного виду транспортного засобу розраховується окремо. На кінцевий результат впливає вік, вид палива, потужність двигуна і т. п.
Податок на додану вартість від митних витрат, суми мита та акцизної ставки. Виняток становлять авто з електродвигуном.
Крім того, до цього ж списку входять базові акцизні ставки.
Бензинові двигуни об'ємом:
  • до 3000 см³;
  • від 3000 см³.
Дизельні варіанти з об'ємом:
  • до 3500 см³;
  • від 3500 см³.
Коефіцієнт на автомобіль віком від 15 років дорівнює 15%. Вік розраховується на той момент, як ТЗ почав процедуру проходження митниці.
Скасовані податки:
  • спецмито;
  • утилізаційний збір;
  • податок на імпорт та ПДВ на електро моделі.
Щоб спростити розрахунки звичайному громадянину, який не має відношення до податкової системи, створено спеціальний калькулятор з актуальними даними та параметрами для розрахунку розмитнення.
Власникам легкового транспортного засобу слід враховувати, що на додаток до перерахованого їм доведеться сплачувати податок до пенсійного фонду за постановку на реєстраційний облік в Україні, якщо подібна процедура проводиться вперше. Це приблизно 3-5 відсотків вартості автомобіля. У розрахунок приймається прожитковий мінімум, актуальний на момент розмитнення.
Ще одним параметром, що впливає на кінцеву суму, є той факт, що у поточному, 2022 році, діє податок на легковий автомобіль, ціна якого перевищує суму 375 мінімальних зарплат, тобто 2 437 500 000 гривень, якщо вік не перевищує 5 років. Таким власникам доведеться сплатити транспортний податок розміром 25000 гривень на рік.
Також можуть додатись додаткові витрати на митного брокера, оплата сертифікату, в'їзд на митний термінал.
Розмитнення авто в Україні

Коментарі