Військова машина «Козак» - це броньоване авто, яке виконує широке коло різноманітних задач. Під бронею автівки ховається принципово новітній український автомобіль. Та це навіть не автомобіль, яким є більшість українських броньовиків, а повноцінна бойова машина, аналогів якої у світі не так і багато. По своїй суті «Козак машина» – це міні БТР. Автомобіль «Козак» випустила компанія «Практика» в Україні, а її конструктором є Малашин Євгеній. У світі є всього 10 виробників військової техніки, які виготовили автомобіль такого високого класу, як Козак - це Франція, США, Швейцарія.
«Практика» проводила безліч випробувань та тестів на державному рівні разом із Збройними силами та Міністерством оборони. Було проведено більш ніж 50 випробувальних методів.
Характеристики
У бронемашині «Козак» двигун розташований стандартно спереду, є відділення для керування авто в середній частині, а ззаду - не броньований вантажний відсік.
Корпус автомобіля виготовлений з листів броньованої сталі, які розташовані під кутом. Такі зварені броньовані листи забезпечують захист від стрілецької зброї. Листи сталі виготовляються у Швеції, та поставляється в Україну.
Дно авто – броньоване, подвійне, що забезпечує протимінну стійкість. Від вибухової хвилі захищені важливі деталі, які розташовані в підлозі – це батареї, що працюють від акумулятора, та паливний бак.
Крісла оснащені системою амортизації та ременями безпеки, які закріплені на рамі. Рама підвішується до бортів. Скло виготовлене в Україні, куленепробивне.
Озброєння автомобіля
На автомобіль можна встановити різні типи зброї. Спеціально для цього на машині є кріплення на даху біля люка.
Яку зброю можна використовувати в машині:
- Кулемет великоколіберний КТ-12.7 або НСВТ.
- Кулемет ПКМС.
- Гранатомет УАГ40.
- Гранатомет автоматичний з боєкомплектом.
- Бойовий модуль, керувати яким можна віддалено, перебуваючи усередині автомобіля.
Додаткове обладнання авто
- Бойова машина має радіостанцію. Перший зразок авто має армійську радіостанцію від заводу "Телекарт-Прилад" (Одеса), а також патронник.
- Є навігатор із GPS.
- Вмонтован відеореєстратор з камерою заднього виду.
- Клімат контроль вбудований в автівку.
- ДРГ Т для радіаційної розвідки.
- Інтерком, т.к. броньоване скло автомобіля завантажують звуки з вулиці.
- У програмі автомобіля закладена можливість подолання броду.
Модифікації Козак машини
На сьогоднішній день розроблено кілька модифікацій автомобіля, і деякі вже використовуються ЗСУ.
- Козак 2М1 – автомобіль, який не має рами, має несучий корпус, на якому є підвіска з підкачуванням коліс. Автомобіль може їздити бездоріжжям, має відмінну прохідність. Машина може швидко пересуватись по танковому маршруту, по вибоїнах та ямах з великою стійкістю та швидкістю на відміну від автомобілів, що мають раму та цілісні осі. Несучий корпус надає автомобілю компактності, що у свою чергу робить його непомітним для супротивника.
- Козак СРМ 1 розроблено на основі вантажівки IVECO. Таке авто застосовують як патрульне для розвідки, для миротворчих операцій та інше.
- Козак ББМ розроблений на основі вантажівки ГАЗ 66 у 2009 р. Це трьох дверний автомобіль.
- Козак 2 (2014 рік) – бронетранспротер масою 15 тон, який має 5-дверний кузов, а також дизельний двигун Iveco. Його вантажопідйомність – 4 тони, ним може скористатися 10 осіб одночасно. На машину можна встановити додаткове обладнання, таке як задня камера, розвідувальний прилад, тепловізор, кондиціонер.
Все зрозуміло та ясно
ВідповістиВидалити