Купівля нової автівки - це серйозна справа, тому потрібно все оформити документально вірно. Найпростіший спосіб знайти фахівця, який зробить все за вас, але можна зробити все самостійно. Важливо розуміти, яке авто ви придбали - нову з салону чи з рук. Адже від цього залежить процедура оформлення.
Купівля авто в салоні
Якщо ви придбали автівку в автосалоні, то в комплекті йде документація і тимчасовий номерний знак червоного кольору. У вас є 10 днів, щоб оформити транспортний засіб на себе - це час скільки діють тимчасові номери.
Автівку можна зареєструвати на державному сайті iGov. Зробити це можна онлайн.
Що потрібно зробити:
- Зайти на сайт та авторизуватися. Обрати свій регіон проживання.
- Заповнити всю інформацію про себе та транспортний засіб і «замовити послугу» реєстрації.
- На пошту або за допомогою СМС-повідомлення прийде підтвердження та реквізити для оплати, або ж відмова від сервісного центру.
- У вказаний термін приїхати з пакетом документів та квитанцією про сплату приїхати до центру МВС. Там закінчать процедуру реєстрації машини.
Зареєструвати авто можна у сервісному центрі
Після того, як ви придбали автомобіль, можна відразу самостійно поїхати до сервісного центру. З собою потрібно захопити пакет документів, в який має входити договір про купівлю, паспорт, код та квитанція про оплату реєстрації та номерного знаку. Крім оригіналів документів мають бути й дублікати, які потрібно буде залишити в сервісному центрі. А натомість покупець отримає свідоцтво про реєстрацію засобу та два номерних знаки для вашого авто. Потрібно встигнути протягом 3 днів застраховувати авто.
Оформлення б/у авто
На нову автівку не вистачило коштів, або ж просто вирішили взяти вживаний автомобіль? Такий транспортний засіб також потрібно обов’язково оформляти.
Зареєструвати можна так само як і нову машину, через сайт iGov, попередньо зареєструвавшись, а тоді особисто прийшовши до сервісного центру з пакетом документів.
Наступний етап - нотаріальне оформлення. Експерт перевірить документи та «проб’є» авто в базах. Адже за колишнім власником можуть бути кредитні зобов'язання, або ж авто може знаходиться під арештом. При собі потрібно мати потрібно паспорт та код.
Оформлення договору покупки в сервісному центрі
Процедура аналогічна, як і за допомогою нотаріуса. Але можно зекономити на оплаті послуг нотаріуса та сервісного центру. З мінусів - автівку та самого продавця доведеться перевіряти самостійно.
Що для цього потрібно:
- оформити угоду купівлі-продажу;
- оплатити необхідні платежі;
- зібрати пакет документів та звернутися до сервісного центру.
Зверніть увагу!
Якщо продавець одружений чи одружена, то потрібна угода обох, а не одного з членів родини на продаж транспортного засобу. Угода має бути письмова, завірена нотаріально.
Також при покупці потрібно:
- перевірити, чи не перебуває авто в викраденні;
- замовити перевірку відповідності номерів на ТЗ та в документах.
Купівля б/у автомобіля неофіційним способом
Продавець дає завірену нотаріусом довіреність, а покупець оплачує автомобіль. Спосіб такої купівлі існує, проте він є ненадійним, і підтвердженням цьому є ряд причин:
- Юридично - продавець залишиться власником.
- Якщо продавець буде боржником, то на його майно можуть накласти арешт і конфіскувати уже ваш автомобіль.
- Коли термін довіреності завершиться, продавець може не продовжити її.
- Продавець може відкликати довіреність раніше терміну, або ж надати аналогічний документ ще комусь.
- У разі смерті власника автомобіля довіреність втратить юридичну силу, а машина перейде у спадок рідних продавця.
Дуже корисна інформація! Зараз багато шахраїв, тому все потрібно робити правильно і перевірено!
ВідповістиВидалитиДякую за рекомендації!